Zborowo znowu zagrało na sportowo!

7 sierpnia na „Owocowej Plaży” odbył się drugi tegoroczny event pt. ZBOROWO NA SPORTOWO”.

Jak zawsze głównymi punktami tej tradycyjnej już imprezy rekreacyjno-sportowej były „owocowe” turnieje w siatkówce plażowej i beach soccerze.

W tym pierwszym wystąpiło tym razem aż 7 par, wśród których jedynymi niepokonanymi byli Arek Kaczor i Bartosz Dopiera – wicemistrzowie lipcowego turnieju. W meczu finałowym (podobnie jak w grupowym) wygrali oni z mikstem Maciej Rogaczewski/Jaśmina Dymek, którzy z kolei w pierwszych zawodach zajęli 3 miejsce. Tym razem trzecią lokatę wywalczyła piąta w lipcu para Łukasz Mańkowski/ Mikołaj Ławniczak, pokonując w „małym finale” duet Damian Frączak/Mateusz Wiśniewski. 5 miejsce wywalczyły Małgorzata Młyńczyk i Aleksandra Marczak, na 6 byli Michał Kaczmarek i Norbert Kozłowski, a na 7 – para Tymoteusz Gluza/Igor Matusiak. Łącznie zespoły rozegrały w dużym upale 14 meczów, a po finale za „pot i łzy” zostawione na boisku, wszyscy otrzymali owocowe soki oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatora cyklu – GOSiR w Dopiewie. Dodatkowo 3 najlepsze pary otrzymały oryginalne statuetki.

Podobne nagrody otrzymali uczestnicy turnieju beach soccera. Wystartowały w nim cztery 4-osobowe drużyny, które zagrały pomiędzy sobą sześć 15-minutowych spotkań, a najlepszą z dorobkiem 7 pkt. (2 zwycięstwa, 1 remis) okazała się ekipa „Galaktikos”. Drugie miejsce po 2 wygranych i 1 przegranym meczu zajął Konarzewo Team, trzecią lokatę wywalczyli „Złodzieje oklasków” (4 pkt., w tym remis 2:2 z „Galaktikos”), a czwartą – zebrany na szybko spośród młodych plażowiczów zespół „Szybcy i wściekli”. Pomiędzy meczami rozegrano konkurs strzelania rzutów karnych pt. „Pokonaj Gwiazdę”, w którym uczestnicy rywalizowali z piłkarzem Grzegorzem Rasiakiem! W latach 2002-07 zagrał on w 37 meczach reprezentacji Polski, strzelając 8 bramek i zaliczając wiele asyst, w tym np. w 2006 r. przy jednej z bramek E. Smolarka w pamiętnym meczu z Portugalią w Chorzowie, wygranym przez Polaków 2:1. Jako napastnik wystąpił w eliminacjach i finałach MŚ 2006 w Niemczech oraz kwalifikacjach do Euro 2008. Wicekról strzelców ekstraklasy w Groclinie Dyskobolii Grodzisk Wlkp. (2002 r.), a potem zawodnik m.in. Jagiellonii Białystok, Lechii Gdańsk i Warty Poznań, ma w swoim piłkarskim CV także występy na Wyspach Brytyjskich - bronił barw np. Derby County, Tottenhamu, Southampton i Bolton Wanderers oraz AEL Limassol na Cyprze. Łącznie we wszystkich swoich 376 meczach klubowych w kraju i za granicą G. Rasiak strzelił aż 129 goli.

Aktualnie 43-letni wychowanek Olimpii Poznań jest właścicielem Kortów Tenisowych Skórzewo, które po raz pierwszy w historii cyklu „Zborowo na sportowo” zaprosiły plażowiczów na stanowisko promocyjne z małym kortem. Wszyscy chętni mogli szerzej zapoznać się z ofertą KT Skórzewo, uciąć ze specjalistami pogawędkę o tenisie ziemnym i zagrać w mini turnieju. Warto podkreślić, że Korty Tenisowe Skórzewo to profesjonalne wsparcie w nauce tenisa poprzez zajęcia indywidualne i grupowe oraz możliwość rezerwacji kortów na wyłączność.

W trakcie imprezy jak zwykle nie zabrakło energetycznych zajęć z Zumby, prowadzonych przez uwielbianą przez tancerki Karolinę Kuźlak. Przeprowadzono też tradycyjny konkurs pt. „Ile waży arbuz” – tym razem najbliżej rzeczywistej wagi tego owocu był Mateusz Wiśniewski, który oszacował ją na 4,905 kg. (rzeczywista waga arbuza była 4,904 kg) Atrakcją sierpniowej imprezy w Zborowie były także animacje dla dzieci takie jak: tańce, konkursy, zawody sportowe, gry i zabawy integracyjne, wytwornica piany, modelowanie balonów, strefa gier XXL, kącik dla najmłodszych dzieci, wielkie bańki mydlane, klanza. Natomiast nieoczekiwaną „atrakcją” stała się mała trąba powietrzna, która przeszła właśnie przez stanowisko animatorek dla dzieci, porywając im w okoliczne szuwary i las kilka cennych rekwizytów. Na szczęście podczas tych ok. 30 sekund grozy nikomu z ludzi nic się nie stało, co potwierdza, że „Owocowa Plaża” jest szczęśliwym i atrakcyjnym miejscem do spędzania wolnego czasu nad wodą.

W najbliższy weekend, tj. 13-14.08 na plaży w Zborowie po raz pierwszy w Polsce rozegrane zostaną zawody z zakresu sportowego ratownictwa wodnego dla dzieci i młodzieży pod nazwą Garmin Rescue Heroes Kids & Youth 2022. W programie zawodów przewidziane są 4 konkurencje: Wyścig pływanie, Sprint po plaży, Wyścig na deskach ratowniczych, Flagi plażowe. W sobotę 13.08 wystartują w nich kategorie Junior Młodszy (6-8 lat) i Junior (9-11 lat), a dzień później odbędzie się rywalizacja w kategorii Młodzik (12-14 lat) i Młodzik Starszy (15-17 lat) – rocznikowo. Udział w zawodach jest bezpłatny, a zapisywać się do nich można poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie www.grh.com.pl.

W oczekiwaniu na to historyczne wydarzenie, zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ z II edycji „Zborowo na sportowo” 7.08