Joga

doskonałe ćwiczenia dla każdego

Jesteś tutaj

Joga jest jak atlas ciała i umysłu i każdy bez wyjątku może z niego korzystać, zarówno osoby młodsze jak i osoby w podeszłym wieku. Kobiety i mężczyźni. Osoby regularnie uprawiające sport oraz osoby te, które na co dzień nie maja zbyt dużo ruchu. Praktyka  nie tylko uczy prawidłowej techniki ruchu i oddechu, ale także dzięki przyrządom do jogi pozwala każdej praktykującej osobie ćwiczyć bez dyskomfortu i ryzyka urazu. Wpływa wszechstronnie na nasze ciało i umysł. Umożliwia odprężenie, zrelaksowanie, uwolnienie napięć a także zachowanie właściwej postawy ciała. Działa korzystnie na kręgosłup, umożliwiając zachowanie zdrowych pleców i postawy. Rozciąga mięśnie i ścięgna, wzmacnia stawy. Techniki jogi ułatwiają znalezienie równowagi i osiągnięcie zdrowia oraz rozwijają nasz uśpiony potencjał. Dzięki praktyce stajemy się  bardziej świadomymi siebie. Ciężko jest wysnuć jakieś negatywne opinie o jodze, ponieważ ten system praktyk ruchowo-oddechowych został stworzony z myślą właściwie o każdym z nas.

Zajęcia odbywać się będą we wtorki g. 20.00 - 21.00 oraz piątki 17.00 - 18.00   sala ćwiczeń GOSiR w Dopiewie ul. Polna 1a 

Zajęcia poprowadzi Małgorzata Przywecka która tak pisze o swojej przygodzie z Jogą.  

"W  moim życiu joga towarzyszy mi już od ponad 10 lat i stała się ważną częścią mojego życia. Odkąd pamiętam ruch był mi bliski, jako młoda dziewczyna intensywnienie uczestniczyłam w zajęciach tanecznych a z czasem płynącego już dojrzałego życia  na mojej drodze pojawiła się Joga. Pamiętam do dziś jak pierwsze zajęcia wzbudziły we mnie skrajne emocje od wstydu do zadowolenia. Miałam szczęście gdyż trafiłam na bardzo dobrą  szkołę Jogi i cudownych nauczycieli. Z każdymi zajęciami praktyka stawała się dla mnie bardziej zrozumiała a przede wszystkim zauważyłam wyraźne efekty i korzyści płynące z regularnych spotkań z jogą . Najbliżej mego serca jest joga według metody Iyengara. Cały czas się kształcę, uczestniczę w warsztatach u różnych nauczycieli czerpiąc z ich rozumienia przekazu właśnie metod BKS Iyengar. Joga to nieustanna nauka, której wartość odkrywam każdego dnia. Niedawno ukończyłam kurs nauczycielski (choć nie lubię tak o sobie mówić), który pozwolił  mi nabrać odwagi aby spotkać się z innymi po drugiej stronie maty :) Gdyby nie joga, byłabym innym człowiekiem, w zupełnie innym miejscu w życiu. "

Kontakt w sprawie zajęć: Małgorzata Przywecka tel. +48 600 324 943 

O nas

Naszym celem jest upowszechnianie kultury fizycznej wśród mieszkańców Gminy Dopiewo - począwszy od tych najmłodszych a skończywszy na seniorach. Sport, turystyka i rekreacja - to nasza pasja.

 

Kontakt z nami

  • ul. Polna 1a,
       62-070 Dopiewo
  • Tel: +48 61 814 82 62
  • Email: gosir@dopiewo.pl