Zborowo na sportowo po raz drugi !

Już drugi raz w tym roku mieszkańcy Gminy Dopiewo oraz przybyli goście mieli okazję wziąć udział w organizowanej przez GOSiR Dopiewo akcji „Zborowo na sportowo”. Podobnie jak poprzednio plażowicze rywalizowali w turnieju plażowej piłki siatkowej, piłki nożnej oraz piłki ręcznej, której nie było jeszcze w tym roku na „Owocowej Plaży”. Wszyscy mieli również okazję wziąć udział w zajęciach zumby, natomiast na dzieci czekały liczne gry i zabawy.

Wraz z początkiem akcji „Zborowo na sportowo” rozpoczął się turniej piłki siatkowej. Tym razem do turnieju zgłosiło się aż 10 par. W finałowym spotkaniu najlepsza okazała się para Rejdukowski/ Jadziński, która w decydującym meczu pokonała parę Nowak/ Świąder. Trzecie miejsce natomiast zajęła para Krzywy/ Bartel.
Bardzo dużym powodzeniem cieszył się również turniej piłki nożnej. Udział w wspólnej zabawie wzięło 6 zespołów, grano systemem „każdy z każdym”. W turnieju zwyciężył zespół Konarzewo Team, drugie miejsce zajął zespół Przyjaciele, trzecie natomiast LPEW.
Na zakończenie odbył się mecz pokazowy w piłce ręcznej plażowej. Mecz w piłce ręcznej był bardzo widowiskowy i zapewne jeszcze nie raz zagości na „Owocowej Plaży”.

Poza turniejami sportowymi również dzieci miały okazję do rywalizacji. „Zgadnij, jaki to owoc” to pierwsza zabawa. Uczestnicy tylko za pomocą dotyku musieli odgadnąć, jakie owoce znajdują się w specjalnej skrzynce. Zadanie nie było łatwe, jednak nagrodzono aż pięciu zwycięzców. Kolejna zabawą był konkurs tworzenia owoców z piasku. Dzieci podczas zabawy musiały stworzyć „piaskowe jabłko”. Prace były na tyle oryginalne i piękne, że nagrodzono wszystkich uczestników, dając trzem drużyną specjalne wyróżnienie. Ostatnią zabawą był piracki wyścig. Wszyscy chętni pokonywali specjalny slalom, który kończył się wyłowieniem skarbu z dna jeziora. Tutaj również rywalizacja była bardzo zacięta. Chętnych nie brakowało także w „bitwie wodnej”, w której udział chciały wziąć nie tylko dzieci.
W przerwach między zabawami oraz turniejami na zainteresowanych czekały zajęcia zumby.

Impreza z cyklu „Zborowo na sportowo” zakończył się sukcesem, ładna pogoda oraz specjalne zabawy, turnieje zapewniły uczestnikom dużo radości. Niestety było to ostatnia edycja w tym roku. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się w jeszcze większym gronie.
Więcej zdjęć z imprezy na naszym Facebooku.