ZBOROWO NA SPORTOWO 08.08.2021 - podsumowanie ;)

Jak zwykle w niedzielę, tym razem 8 sierpnia, na „Owocowej Plaży” odbyła się kolejna edycja akcji „Zborowo na Sportowo” 2021, organizowana przez GOSiR i Gminę Dopiewo. Dzień był co prawda wietrzny ale słoneczny i zachęcał do sportowej aktywności, z której skorzystało sporo osób.

Oprócz tradycyjnych już owocowych turniejów piłki nożnej plażowej i siatkówki plażowej w programie imprezy były animacje dla dzieci takie jak np. eksperymenty naukowe, bańki mydlane, brokatowe tatuaże, gry i zabawy integracyjne oraz konkursy z nagrodami oraz stoisko sponsora nagród - firmy E1 Gokart ze Skórzewa, na którym prezentowany był profesjonalny kart wyścigowy. Dużą popularnością cieszyła się też jak zwykle szalona i pełna energii Zumba, prowadzona przez Karolinę Kuźlak. Uwieńczeniem niedzielnych atrakcji był koncert lokalnego zespołu coverowego „Tupot Białych Mew”, zorganizowany przez Movements Factory Foundation na zlecenie Gminy Dopiewo w ramach projektu „Owocowy Chillout” – LATO NA PLAŻY 2021.

Zanim jednak do niego doszło, rozegrano owocowy turniej piłki nożnej plażowej z udziałem 3 drużyn (każdy zagrał z każdym), w którym zdecydowane zwycięstwo odniósł zespół z gminy Komorniki „Złodzieje oklasków” (4 pkt, bramki 12-2), przed FC Szczurki (2 pkt, 5-8) i FC Orkowo (0 pkt, 3-10).

Z kolei do rywalizacji w owocowym turnieju siatkówki plażowej stanęło 6 par, podzielonych na dwie 3-zespołowe grupy. W fazie grupowej rozgrywany był jeden set do 21 punktów, a dwa najlepsze zespoły z tej fazy turnieju trafiły do półfinałów rozgrywanych na tzw. krzyż (1A z 2B i 2A z 1B). Mecze grupowe były bardzo wyrównane, o czym świadczy fakt, że żaden z nich nie zakończył się niższym wynikiem niż 21-15! Ostatecznie jedyną niepokonaną parą w turnieju zostali Jaśmina Dymek i Mathew Horn, którzy w finale rozgrywanym do dwóch wygranych setów, zwyciężyli swoich wcześniejszych grupowych rywali – Tomasza Adamca i Marcina Owczarzaka 2:0 (15-8, 15-8). Bardziej zacięty był mecz o 3 miejsce, w którym rewanż za wcześniejszą porażkę grupową 16-21 z parą Maciej i Jakub Pietrucki wzięli Rafał Buchert i Łukasz Nowakowski, wygrywając „mały finał” 2:1 (15-12, 16-18, 11-5). Na miejscach 5-6 udział w turnieju zakończyli natomiast dwaj Panowie „W” - Wojciechowie Płócienniczak i Pietrucki oraz małżeństwo Magdalena i Michał Wilk-Pham.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z WYDARZENIA  KLIKNIJ TUTAJ