Zawody rekreacyjne BMX na pumptracku w Dąbrówce.

22 czerwca od godz. 10.00 zapraszamy nie tylko mieszkańców Dąbrówki na wyjątkowe „Śniadanie na trawie” , które jednocześnie będzie otwarciem projektu PARK – Pomysł, Aktywizacja, Rozwój, Kooperacja!

W ramach imprezy na zaproszenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dopiewie na Pumptracku przy ul. Parkowej pojawi się Maksymilian Kowalczyk (23 lata) - profesjonalny zawodnik kategorii BMX Freestyle, najmłodszy z zawodników Polskiej Kadry BMX Freestyle grupy Elite. Od ponad 3 lat jest on głównym trenerem Szkółki BMX Poznań, a na swoim koncie ma m.in. podwójny tytuł mistrza Polski BMX 2022 (grupa under23 oraz grupa elity). Był jedynym polskim finalistą Mistrzostw Europy 2022 w Monachium i jedynym naszym zawodnikiem biorącym udział w Mistrzostwach Świata w Abu Dhabi, na których zajął 46 miejsce!

O godz. 10.00 poprowadzi on krótkie szkolenie z jazdy na pumptracku dla wszystkich przybyłych zawodników, a o godz. 10.30 będziemy podziwiać pokaz umiejętności profesjonalnego ridera BMX. Następnie pomiędzy godz. 11 a 12 odbędą się zawody dzieci z ręcznym pomiarem czasu. Udział w nich jest bezpłatny, ale obowiązuje limit uczestników -  łącznie 60 osób (decyduje kolejność zgłoszeń!). Zawodnikiem może być osoba, która ma minimum 9 lat i maksymalnie 16 lat (rocznikowo), zostanie zapisana do zawodów 22.06.24 r. pomiędzy godziną 9.30 a 10.20 osobiście przez rodzica/prawnego opiekuna i posiada sprawny rower z przynajmniej jednym działającym hamulcem, kask, ochraniacze zabezpieczające kolana i alternatywnie łokcie! Przewidziano wyścigi w 4 KATEGORIACH WIEKOWYCH:

 • DZIEWCZYNKI i CHŁOPCY U10 - dzieci urodzone w 2014-2015 r. (9-10 LAT)
 • D/C U12 - dzieci urodzone w 2012-2013 r. (11-12 lat)
 • D/C U14 - dzieci urodzone w 2010-2011 r. (13-14 lat)
 • D/C U16 - dzieci urodzone w 2008-2009 r. (15-16 lat)

  W przypadku gdy w którejś kategorii nie będzie 15 zapisanych osób, a w innej kategorii „na rezerwie” będą chętni, wtedy liczba uczestników w tej kategorii zostanie powiększona..

Dla najlepszych w poszczególnych kategoriach (z udziałem minimum 5 osób!) przewidziano nagrody. Resztę szczegółów znaleźć można w załączonym Regulaminie.

„Śniadanie na trawie” jest organizowane przy współpracy wielu lokalnych liderów, organizacji pozarządowych i instytucji publicznych działających na terenie Gminy Dopiewo, w tym Sołectwa Dąbrówka, które jest współorganizatorem i współfinansuje imprezę. Co na Państwa czeka poza zawodami dla dzieci na pumptracku? 

 •  Warsztaty "Zdrowe Śniadanie" i porady dietetyczne
 •  Dmuchane zamki
 •  Plecenie wianków
 •  Spotkanie z alpakami
 •  Książka za złotówkę
 •  Fotobudka
 •  Nagrody w konkursach
 •  I wiele innych atrakcji!

To idealna okazja, aby spędzić czas na świeżym powietrzu, poznać sąsiadów i wspólnie cieszyć się urokami pięknej Dąbrówki. Wydarzenie jest dofinansowane z Narodowego Instytutu Wolności i jest częścią projektu mającego na celu stworzenie kompleksowej Strategii Rozwoju Wsi oraz projektu zagospodarowania zabytkowego parku.