XX Grand Prix w piłce nożnej ORLIKÓW i ŻAKÓW. ZAPISY

Zmiany w cyklu XX Grand Prix w piłce nożnej ORLIKÓW i ŻAKÓW!!!

4 i 5 grudnia w hali GOSiR w Dopiewie zaplanowane były I halowe turnieje piłkarskie w ramach cyklu XX Grand Prix o puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, odbywającego się pod honorowym patronatem Starosty Poznańskiego oraz Wójta Gminy Dopiewo.

Niestety ze względu na panującą aktualnie sytuację pandemiczną w Polsce organizatorzy XX Grand Prix w piłce nożnej Orlików I Żaków postanowili odwołać grudniowe turnieje. Duża liczba zachorowań w szkołach i związana z tym konieczność wysyłania zdrowych uczniów na kwarantanny spowodowały, że w wielu klubach sportowych szkolących młodych piłkarzy, zaburzony został rytm treningowy i meczowy z powodu braków osobowych. Do tego doszły obawy rodziców przed kontaktami ich dzieci z zawodnikami z innych klubów i rezygnacja z wyjazdów na różne mecze. Efektem tego była zbyt mała liczba klubów zainteresowanych udziałem w I turniejach Grand Prix 2021/2022 w Dopiewie. Nie chcąc więc narażać Orlików i Żaków oraz ich trenerów i działaczy na ew. zarażenie się COVID-19, organizatorzy postanowili skrócić ten cykl z 3 do 2 turniejów, które mają zostać rozegrane dopiero w 2022 roku. 

Mając nadzieję, że w Nowym Roku sytuacja z pandemią zdecydowanie się poprawi, to w sobotę 8.01 i 12.02.2022 r. grać będzie kategoria ORLIK, a w niedzielę 9.01 i 13.02.2022 r. halą sportową GOSiR w Dopiewie przy ul. Polna 1a zawładną ŻAKI – start wszystkich turniejów zawsze o godz. 9.00.

Tym samym koszt uczestnictwa danej drużyny w skróconym cyklu GP wyniesie 600 zł brutto. W przypadku jednorazowej wpłaty (do 6.01.2022 r.) opłata za całość wyniesie tylko 500 zł brutto, natomiast koszt udziału w 1 turnieju, to wpisowe w wysokości 300 zł brutto. W pierwszej kolejności zapisy będą jednak przyjmowane od drużyn chcących wystąpić w obu turniejach cyklu.

Termin przyjmowania zgłoszeń na adres: gosir@dopiewo.pl i mariusz.frackowiak@dopiewo.pl, minie co prawda dopiero 4.01.2022 r. (do godziny 16:00), ale już teraz zachęcamy do zagwarantowania sobie miejsca na liście uczestników dwóch noworocznych turniejów GP, gdyż w każdej kategorii wystartować będzie mogło tylko max 10 drużyn, a liczyć się będzie kolejność zgłoszeń...

Szczegóły XX Jubileuszowego Grand Prix w piłce nożnej Orlików i Żaków znaleźć można w jego Regulaminie poniżej.