Wraca Eliminator szosowy

Po ubiegłorocznej przerwie, spowodowanej nasileniem się pandemii, do kalendarza imprez organizowanych przez Gminę Dopiewo - Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dopiewie, wraca „ELIMINATOR SZOSOWY” – wyścig kolarski jakich mało w Polsce!

Odbędzie się on w niedzielę 26 września 2021 roku na drodze serwisowej trasy S11 na odcinku od ronda w Dąbrówce do wyjazdu w Gołuskach. Przypomnijmy, że I edycja tego nietypowego wyścigu kolarskiego, miała miejsce w niedzielę 8 września 2019 roku.

Oryginalna formuła zawodów dostarczyła startującym wiele emocji, bo wzajemne eliminowanie się podczas bezpośredniej rywalizacji na dystansie 5 km sprawiało, że temperatura zawodów rosła z minuty na minutę.

Z każdej startującej czwórki, dwóch zawodników przechodziło do następnej rundy a dwóch było eliminowanych. I tak do momentu trzech półfinałów. Do ścisłego finału awansowali tylko ich zwycięzcy a czteroosobową stawkę uzupełnił lucky loser z najlepszym czasem z półfinałów.

O wielkich emocjach na tej imprezie świadczy też fakt, że w wyścigu finałowym różnica między pierwszym a ostatnim zawodnikiem wyniosła zaledwie 0,61 sekundy!
Podobna formuła zawodów, w których w max. 24 wyścigach w różnych kategoriach wiekowych może wystartować aż 96 kolarzy, będzie obowiązywać także w tym roku. Wszyscy, którzy wystartowali 2 lata temu wysoko ocenili formułę zawodów, dodatkowe atrakcje w strefie rekreacji oraz sprawną i dobrą organizację.

Dlatego gospodarze imprezy chcą, aby wyścig ten, podobnie jak np. Duathlon Żarnowiec, stał się tradycją nie tylko dla aktywnej części społeczności podpoznańskiej gminy Dopiewo, ale także osób z innych regionów Polski.
Zapisów przez stronę internetową www.gosir.dopiewo.pl będzie można dokonywać drogą elektroniczną od 1 września br.

Niezdecydowanych zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu autorstwa „zielonyF16” z Eliminatora szosowego 2019 zamieszczonego tutaj.

Natomiast dodatkowe informacje i galeria zdjęć z 2019 r. dostępne są tutaj

Zatem do zobaczenia na starcie!