Wakacje zakończyliśmy rajdem rowerowym

Jak co roku Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dopiewie wraz z partnerami zaprosił mieszkańców oraz gości naszej Gminy na rajd rowerowy na zakończenie wakacji. Tradycyjnie odbył się on w ostatnią niedzielę sierpnia. Podczas tej edycji rajdu hasłem przewodnim było znane mieszkańcom gminy określenie – „Zobacz Co Tobie Pasuje”. W ten sposób GOSiR chciał nie tylko przybliżyć turystykę rowerową, ale również wskazać kilka dyscyplin i obiektów sportowych na terenie gminy. Zadaniem każdej osoby biorącej udział w rajdzie było odwiedzenie co najmniej czterech punktów kontrolnych oraz wykonanie czekających na miejscu zadań. Do wyboru były zarówno konkurencje teoretyczne jak i praktyczne. Punkty rajdu znajdowały się w Skórzewie, Dopiewcu, Zakrzewie, Dopiewie oraz Trzcielinie. Meta jak zawsze w Zborowie. Na miejscu pierwszego punktu kontrolnego każdy uczestnik rajdu dostawał odblaskową opaskę. Po wykonaniu zadania rowerzyści dostawali naklejki potwierdzające zaliczenia danego punktu. Po wykonaniu zadań wszyscy rowerzyści spotkali się na mecie. Na Owocowej Plaży w Zborowie każdy otrzymywał posiłek regeneracyjny, a także mógł wziąć udział w konkursach. Największym zainteresowaniem cieszyła się zabawa związana z nagrodą główną, którą był rower o wartości ok. 1000 zł ufundowany przez sklep i serwis rowerowy Rower Tramp ze Skórzewa. Konkurs polegał na określeniu wagi roweru, z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku. Zwycięzcą okazałą się Pan Dominik Koncewicz, który pomylił się o jedyne 9 gram. Oprócz „konkursu rowerowego” GOSiR Dopiewo przygotował również turniej przeciągania liny oraz tor przeszkód. Mimo zaciętej walki każdy z uczestników kończył swoja konkurencję z uśmiechem na twarzy, większość również z nagrodami. Łącznie w tegorocznym rajdzie udział wzięło ok 60 rowerzystów, którzy przyjechali z różnych miejscowości naszej gminy i nie tylko.

Podziękowania poza uczestnikami należą się naszym partnerom i sponsorom tegorocznego rajdu.

Sklep Rowerowy Rower Tramp ze Skórzewa, kliknij tutaj

Sklep mięsny Wiejski Stół dr. Maryniak ze Skórzewa, kliknij tutaj

Piekarnia - cukiernia Rawa z Konarzewa, kliknij tutaj

Park Rozrywki Rodzinka ze Skórzewa, kliknij tutaj

Linea developer – budujący m.in. osiedle Leśna Polana w Dopiewcu, kliknij tutaj

Ochotnicza Straż Pożarna z Zakrzewa. kliknij tutaj

Skoro rajd rowerowy na koniec wakacji 2017 już za nami, to pora zaprosić Państwa na rajd rowerowy już za rok. Wakacje będą na pewno to i rajd postaramy się zorganizować

GALERIA ZDJĘĆ Z METY RAJDU