VIII edycja biegu o Koronę Księżnej Dąbrówki

Wczoraj w ostatnią niedzielę maja odbyła się VIII edycja biegu o Koroną Księżnej Dąbrówki organizowana jak co roku na terenie lasów palędzko -zakrzewskich. Cała impreza rozpoczęła się o godzinie 9 rejestracją najmłodszych biegaczy, którzy podzieleni zostali na 7 kategorii wiekowych. Pierwsi najmłodsi uczestnicy na starcie pojawili się o godzinie 10 by przy dopingu rodziców i dziadków rozpocząć zabawę. Jako ostatnia na start wprowadzona została polsko – francuska grupa nastolatków, która wzięła udział w biegu dodatkowym rozegranym pod nazwą mecz Polska- Francja. Łącznie wśród dzieci i młodzieży zanotowaliśmy 361 uczestników.

Po zakończeniu tych biegów przyszedł czas na bieg główny. Na starcie o godzinie 12 pojawiło się 411 biegaczy, a zaraz za nimi ustawili się uczestnicy marszu nordic walking których było 159. Wśród biegaczy najlepszy okazał się Piotr Tomczyk z Poznania z czasem 37:59, zaraz za nim uplasował się Piotr Majek z Dąbrówki, a klasyfikację open zamykał Łukasz Ludwiczak ze Skórzewa. Wśród pań najlepsza okazała się Patrycja Talar z Pobiedzisk z czasem 39:51, kolejne miejsce przypadło Agacie Świątek, natomiast medalową stawkę zamknęła Iwona Zydorczak z Poznania.
W przypadku marszu nordic walking nie do pokonania od pierwszej edycji jest Ireneusz Lubiatowski z Gubina z czasem 45:43 zaraz za z nim z różnicą zaledwie 2 sekund uplasował się Roman Woroch, a 3 był Sebastian Rajewski z Piły. Wśród pań najlepsza była Agnieszka Mielecka z Gąsawy z czasem 49:57, kolejna Lilianna Kasprzyk z Poznania, natomiast miejsce 3 przypadło Agnieszce Berger z Gubina.

Zachęcamy do przeglądania galerii zdjęć:
http://www.koronadabrowki.pl/post&post=57#top

W załączniku zapoznać można się z wynikami z kategorii dziecięcych.