Turniej Siatkówki o Puchar Wójta

Siatkarze – amatorzy walczyli o puchar Wójta

20 listopada 2022 r. w hali GOSiR odbył się Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Dopiewo. W imprezie udział wzięło prawie 100 zawodników z dwunastu wielkopolskich zespołów zaproszonych przez organizatorów.

Wśród nich było aż 4 drużyny z Dopiewa, 7 z Poznania i 1 z Mosiny. W wyniku losowania zostały one podzielone na cztery 3-zespołowe grupy. Ich zwycięzcy walczyli o miejsca 1-4, zespoły z drugich miejsc zagrały o 5-8 lokatę, a te z trzecich o 9-12 pozycję w tym tradycyjnym jesiennym turnieju GOSiR Dopiewo organizowanym dla siatkarzy - amatorów. W imprezie uczestniczyć mogli bowiem tylko zawodnicy nie podlegający rejestracji w PZPS oraz wojewódzkich związkach w ostatnich 365 dniach. Większość z 24 meczów stała na wyrównanym poziomie, a ostatecznie po 6,5 godz. rywalizacji na dwóch boiskach  klasyfikacja końcowa turnieju wygląda następująco: 1. Wilki TeamWork Poznań; 2. DeVastators Mosina; 3. NA3TEAM Poznań; 4. Orion Poznań; 5. For Fun Team Poznań; 6. Pędzące banany Poznań; 7. Team EnviTest Dopiewo I; 8. Team EnviTest Dopiewo II; 9. Zespół Szkół Komunikacji Poznań; 10. Dzikie Mopsy Poznań; 11. Monday21 Dopiewo; 12. Brygada Rumcajsa Gumisia Dopiewo.

Puchar za zwycięstwo, nagrody rzeczowe i pamiątkowe statuetki wręczali Wójt Gminy Dopiewo dr Paweł Przepióra oraz dyrektor GOSiR Marcin Napierała, którzy specjalną statuetką i upominkiem nagrodzili także najlepszego zawodnika turnieju. Tytuł „MVP” sędziowie WZPS Marcin Kaliszan i Andrzej Ostrowski przyznali rozgrywającemu drużyny Wilki TeamWork Poznań Oskarowi Zborowskiemu.

Duże zainteresowanie środowiska siatkarskiego, prawie 100 zawodników z 12 ekip i pochlebne słowa za organizację spowodowały, że prawdopodobnie w kwietniu 2023 r. GOSiR w Dopiewie zorganizuje podobny turniej. O jego szczegółach będziemy oczywiście informować. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia tej galerii zdjęć.

Załączniki: