TURNIEJ BRYDŻA SPORTOWEGO - PODSUMOWANIE

W niedzielę, 15 sierpnia o godz. 10.00, w ramach cyklu „Grand Prix PAB Łączy” odbył się turniej brydża sportowego, jakiego w tym mieście dawno nie było. Celem imprezy zorganizowanej w hali sportowej, było umożliwienie szerokiej brydżowej społeczności lokalnej zmierzenia się przy stolikach brydżowych z czołówką graczy z całego województwa, a także popularyzacja brydża w Wielkopolsce i zwiększenie integracji środowiska skupionego wokół Poznańskiej Asocjacji Brydżowej oraz innych stowarzyszeń będących członkami Wielkopolskiego Związku Brydża Sportowego. Wśród 27 zgłoszonych duetów wystartowali też dwaj zawodnicy z Dopiewa: Bogdan Reiter i grający z nim w parze Piotr Dziembowski – wiceprzewodniczący Rady Gminy. Jako najlepsi „miejscowi” brydżyści otrzymali oni nagrodę od Gminy Dopiewo.

Warto podkreślić, że tzw. „wpisowe” na zawody kosztowało gracza tylko 5 zł, w ramach których były bezpłatne zimne napoje, natomiast pula finansowa w turnieju wyniosła aż 2.000 zł do podziału! Najlepsi zawodnicy oprócz nagród pieniężnych, otrzymali też pamiątkowe trofea ufundowane przez Wójta Gminy Dopiewo – dr Pawła Przepiórę oraz upominki od GOSiR w Dopiewie. Ostatecznie w czwartym z sześciu turniejów GP PAB ŁĄCZY najlepszymi w kategorii OPEN okazali się Grażyna i Piotr Busse (FIORI PREZENTY Szczecin), zdobywając nagrodę finansową w wysokości 700 zł dla pary. Drugie miejsce zajęli Włodek Kwiatkowski i Andrzej Mazurek (PAB Poznań - 500 zł), trzecie - Jola Ziętara i Rafał Junik (FLUX-MEDYCZNE Boguniewo - 300 zł), a czwarte - Jerzy Nowak i Jacek Zalewski (Kłodawka KART-EL Gorzów Wlkp. - 100 zł). W kategorii 3,5 WK do 6 WK (suma w parze) wygrali Krzysztof Gałubiński i Janusz Zabacki (Janusze Brydża Poznań) otrzymując w nagrodę 200 zł do podziału. Tyle samo zainkasowali zwycięzcy kategorii do 3 WK (suma w parze) - Piotr Słomski (Swing Team Poznań) i Jacek Grzempowski (BIG Brydż Poznań). Szczegółowe wyniki tego turnieju można znaleźć na stronie https://www.brydz.poznan.pl/ i http://e-pab.pl/

Wszystkim 54 brydżystom gratulujemy udziału w tym niecodziennym dla Dopiewa wydarzeniu sportowym i - w imieniu głównego organizatora cyklu, którym jest Poznańska Asocjacja Brydżowa, działająca przy wsparciu i w porozumieniu z lokalnymi ośrodkami, klubami brydżowymi będącymi członkami PAB lub zrzeszonymi w WZBS – zapraszamy wszystkich chętnych, zwłaszcza z naszej Gminy, na kolejne turnieje brydżowe.