TATA CUP - PODSUMOWANIE

W ramach wydarzeń towarzyszących 32 finałowi WOŚP w Gminie Dopiewo w GOSiR odbył się turniej halowej piłki nożnej amatorów „TATA CUP”. Do tegorocznej edycji zgłosiła się rekordowa liczba drużyn chcących rywalizować na obiekcie dopiewskiej hali. W turnieju uczestniczyło czternaście drużyn, podzielonych w fazie eliminacyjnej na trzy grupy. Ze względu na zaciętość w każdym pojedynku, do ostatniego meczu w grupach nie było pewności jakie drużyny otrzymają promocję do gry w kolejnej fazie. W grach eliminacyjnych zdobyto łącznie 69 bramek, a awans do dalszej części rozgrywek wywalczyły zespoły:

  • z grupy A: STARZY ZNAJOMI, SICARIOS
  • z grupy B: FC DRUŻYNA, XYZ A, FC MORSKA PALĘDZIE
  • z grupy C: RANDOM TPS, DRUŻYNA TATY, TATUŚKOWIE CANARINHOS

Faza pucharowa dostarczyła zebranym kibicom w dopiewskiej hali nie mniej emocji niż w fazie eliminacyjnej. Łącznie w spotkaniach fazy pucharowej zdobyto 24 bramki.

W meczu finałowym spotkały się drużyny STARZY ZNAJOMI z drużyną XYZ A. Lepsi o jedną bramkę okazali się XYZ A, pokonując rywali 1:0 i stając się tryumfatorem tegorocznego halowego turnieju „TATA CUP”.

Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Rapior Artur, Makowiecki Kamil, Dobrzyński Dawid, Nosek Dawid, Napierała Adrian, Klimczak Krzysztof, Kołodziej Krzysztof, Sobociński Przemysław, Wojtaszyk Marcin.

Ceremonię dekoracji najlepszych drużyn uświetnili 2 byli zawodnicy KKS LECH POZNAŃ: Justin Nnorom i Jarosław Araszkiewicz oraz Sławomir Skrzypczak - prezes ZUK w Dopiewie.

Indywidualnie nagodzeni zostali:

ŁUKASZ WACHOWIAK  / STARZY ZNAJOMI / - NAJLEPSZY BRAMKARZ TURNIEJU

KOŁODZIEJ KRZYSZTOF / XYZ A / - NAJLEPSZY ZAWODNIK TURNIEJU

RATAJCZAK KRZYSZTOF / RANDOM TPS / - KRÓL STRZELCÓW TURNIEJU

Oto klasyfikacja 4 najlepszych zespołów:

  1. XYZ A
  2. STARZY ZNAJOMI
  3. RANDOM TPS
  4. FC DRUŻYNA

Dodatkową atrakcją dla najlepszych drużyn turnieju był mecz z gwiazdami KKS Lecha Poznań. Przed rywalizacją z nimi odbyła się licytacja piłki z podpisami gości specjalnych, a uzyskana kwota zasiliła zbiórkę WOŚP w Dopiewie. Oto wyniki dodatkowych meczów:

Drużyna z 3 miejsca TATA CUP – Random TPS wygrała z KKS Lech 3:1

Drużyna z 2 miejsca TATA CUP – Starzy Znajomi przegrała z KKS Lech 0:4

Zwycięzcy TATA CUP 2024 – drużyna XYZ A także przegrała z KKS Lech 0:4.

Warto podkreślić, że drużynę oldboy KKS Lech Poznań poprowadził jako kapitan Justin Nnorom - radny Gminy Dopiewo. Oprócz niego w "drużynie z Bułgarskiej" zagrali: Bartosz Ślusarski, Zbigniew Zakrzewski, Błażej Telichowski, Marek Rzepka, Dariusz Stachowiak, Damian Nawrocik, Łukasz Berczyński, Tomasz Lewandowski, Sławomir Najtkowski. Byli też z nami, ale nie zagrali: Jarosław Araszkiewicz, Marcin Drajer i Norbert Tyrajski.

Gratulujemy uczestnikom TATA CUP i dziękujemy za przybycie drużynie składającej się z byłych zawodników KKS Lech Poznań.

Z wynikami można zapoznać się <TUTAJ>

Zdjęcia z turnieju  <TUTAJ>