Tańsze wpisowe na Koronę Dąbrówki do 14 maja

Trwają zapisy do XII edycji biegu i marszu nordic walking o Koronę Księżnej Dąbrówki, która odbędzie 28.05.2023 r. Każda osoba, która zapisze się na tę imprezę do 14 maja, zaoszczędzi 10 zł. Po tym terminie wpisowe za udział w zawodach dla zameldowanych mieszkańców gminy Dopiewo wyniesie 70 zł, a dla pozostałych 80 zł.

Większość z Państwa już pewnie wie, że każdego roku w ostatnią niedzielę maja w Dąbrówce przy ul. Parkowej, na skraju lasu palędzko-zakrzewskiego mieszkańcy nie tylko gminy Dopiewo, mogą stanąć na linii startu biegu lub marszu nordic walking o Koronę Księżnej Dąbrówki. Bieg główny na dystansie 10 km (start o godz. 12.00) w całości przebiega leśnymi duktami w otoczeniu zieleni i stał się niemal tradycją dla aktywnej części społeczności tej podpoznańskiej gminy. Na nieco krótszym dystansie o długości 7,5 km startują zawodnicy i zawodniczki nordic walking (początek o godz. 12.02). Dla najmłodszych biegaczy organizatorzy przygotowują trasy biegowe od 200 do 1000 metrów (starty od godz. 10.00). Udział dzieci jest bezpłatny i nie ma żadnych limitów ilościowych, a na mecie każde z nich otrzyma pamiątkowy złoty medal. Dla dorosłych ustalony został limit 500 biegaczy i 150 chodziarzy nordic walking. W tegorocznym pakiecie startowym będą oryginalne koszulki (zdjęcia w załączeniu) - osoby, które dokonają rejestracji do 14 maja, mają gwarancję odbioru koszulki w wybranym przez siebie rozmiarze wraz z odbiorem pakietu! Do 25 kwietnia tańsze o 10 zł wpisowe opłaciło 158 biegaczy i 66 zawodników nordic walking. Są wśród nich nie tylko mieszkańcy gminy Dopiewo, ale także m.in. Poznania, Opalenicy, Leszna, Rakoniewic, Pniew, Siekierek Wielkich, Buku, Puszczykowa, Stęszewa, Tarnowa Podgórnego, Kościana, Rokietnicy, Komornik, Cerekwicy, Zalasewa, Obornik, Kiekrza, Nowego Tomyśla, Witobla, Brzozy, Trzebawia, Śmigla, Śremu, Psarskich, Nowego Miasta nad Wartą, a nawet z miejscowości  spoza Wielkopolski, takich jak np. Sulechów czy Wschowa.

Ta majowa niedziela, to coroczne święto biegania i NW dla ludzi w różnym wieku. Organizatorowi zawodów bardzo zależy, aby w zawodach startowało jak najwięcej mieszkańców gminy Dopiewo. Impreza cieszy się dużą popularnością, co bardzo motywuje do organizacji kolejnych edycji. Nabiera ona coraz bardziej pokoleniowego charakteru. Często obserwujemy rodzinne zmagania dzieci, ich rodziców i dziadków co sprawia, że ta impreza to dobra lekcja wychowania w kulturze fizycznej. Dyrektor GOSiR w Dopiewie Marcin Napierała ma nadzieję, że XII edycja Korony Księżnej Dąbrówki zaplanowana na 28 maja br., spodoba się zarówno starszym jak i młodszym. Kobietom i mężczyznom. Miłośnikom biegania i marszu nordic walking. Zawodnikom i kibicom.

W imieniu GOSiR zapraszamy do aktywności fizycznej, bo przecież ruch to zdrowie, a bieganie „po miękkim” w otoczeniu zieleni to sama przyjemność, więc nie przegapcie Państwo terminu zapisów (do 23.05)! Trasa jest już prawie gotowa – zatem do ew. zobaczenia na starcie. Wszelkie szczegóły tej imprezy dostępne są na stronie www.koronadabrowki.pl.