Święto siatkówki pod znakiem „10” w Dopiewie!

W niedzielę 10.10.2021r. o godz. 10 Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dopiewie zorganizował AMATORSKI TURNIEJ w PIŁKĘ SIATKOWĄ o PUCHAR DYREKTORA GOSiR z udziałem aż 12 drużyn z Wielkopolski!

Pierwotnie w imprezie miało wziąć udział „tylko” 10 zespołów, ale w związku z zainteresowaniem tym turniejem aż 18 drużyn(!), organizatorzy postanowili rozszerzyć listę uczestników do 12.
Zostali oni podzieleni na 4 trzyzespołowe grupy, których zwycięzcy stoczyli walkę o najcenniejsze nagrody. Ale co ważne, system turnieju rozgrywanego na 2 boiskach, pozwolił każdej z drużyn rozegrać 4 mecze.
Ostatecznie po 6,5 godzinach rywalizacji i 24 spotkaniach Puchar Dyrektora GOSiR w Dopiewie wywalczyli „Cichociemni” Poznań, pokonując w finale 2:1 AS Izomet Wronki. Tie-break potrzebny był także do wyłonienia zwycięzcy w „małym finale”.
Ostatecznie 3 lokatę zdobyło „Acapulco Stallion” Poznań, po wygranej z „Taśmą Team” Granowo. Czołowe 4 drużyny otrzymały z rąk dyrektora Marcina Napierały nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe statuetki z zajętym miejscem,
podobnie zresztą jak wszystkie pozostałe zespoły (Dąbrówka Gniezno, Orion Poznań, Force In Us Volleball Stęszew, Janusze Poznań, Patchwork Volleball Team i Czarne Owce z Poznania oraz Frends i Monday 21 z Dopiewa).
Pierwsze 3 drużyny tego turnieju rywalizują na co dzień w Lubońskiej Amatorskiej Lidze Siatkówki, co jak widać procentuje wynikami na takich zawodach, jak te w Dopiewie. Statuetkę „MVP Turnieju” sędziowie WZPS przyznali Tomaszowi Malińskiemu z ekipy „Cichociemnych”.
 

Duże zainteresowanie środowiska siatkarskiego, ponad 100 zawodników z 12 ekip i pochlebne słowa za organizację imprezy spowodowały, że prawdopodobnie w styczniu 2022 r. GOSiR w Dopiewie zorganizuje podobny turniej.
O jego szczegółach będziemy oczywiście informować, tymczasem zapraszamy do krótkiej galerii zdjęć z niedzielnej imprezy!   GALERIA ZDJĘĆ