Stypendia Sportowe Gminy Dopiewo 2020

W dniu 24 lutego 2020 roku podczas Sesji Rady Gminy wręczone zostały Stypendia Sportowe Gminy Dopiewo. W tym roku przyznano, 21 stypendiów z czego aż 11 dotyczy piłki ręcznej, 3 piłki nożnej, 1 koszykówki oraz 6 sportów indywidualnych takich jak teakwondo olimpijskie, wioślarstwo, żeglarstwo i karate. Stypendia wręczali Wójt Gminy Dopiewo Adrian Napierała i Przewodniczący Rady Gminy Leszek Nowaczyk.

Rekordowa ilość stypendiów sportowych spowodowana jest osiągnięciem tytułu vice mistrza Polski juniorek młodszych przez piłkarki ręczne reprezentujących ówczesny klub UKS Pantery Dopiewo. Impreza ta odbyła się w Dopiewie w dniach 10-11 maja 2019 i to właśnie wtedy klub z Dopiewa na swoim terenie wywalczył historyczny tytuł.

W tym roku kwoty stypendiów zostały zwiększone i wynoszą odpowiednio od 200,00 do 320,00 złotych i będą wypłacane stypendystom przez okres 10 miesięcy. Wśród wyróżnionych stypendystów znajduje się 6 którzy mieli powołania do Kadry Narodowej, 8 sportowców miało powołania do Kadry Wojewódzkiej, pozostali to medaliści Mistrzostw Polski w swoich kategoriach wiekowych.