SPORTOWE „POŻEGNANIE WAKACJI 2022” W SKÓRZEWIE

ZAPROSZENIE NA SPORTOWE „POŻEGNANIE WAKACJI 2022” W SKÓRZEWIE!

Takich zawodów sportowych w gminie Dopiewie jeszcze nie było! Po raz pierwszy w historii, GOSiR w Dopiewie zorganizuje dziecięcy Runmageddon Kids oraz pokonywanie przez dorosłych 70-metrowego toru Olimp! A wszystko to odbędzie się 3 września 2022 r. w godz. 14.00-18.00 w ramach całodziennej imprezy sportowo-kulturalnej pt. „POŻEGNANIE WAKACJI 2022”, organizowanej przez Gminę Dopiewo w dwóch różnych miejscach Skórzewa.

GOSiR w Dopiewie odpowiadać będzie za część sportowo-rekreacyjną tego wydarzenia i już dzisiaj zaprasza najmłodszych mieszkańców do bezpłatnego udziału w Runmageddon Kids, czyli specjalnie dostosowanej dziecięcej wersji najbardziej ekstremalnego biegu przeszkodowego. Odbędzie się on w ramach zakończenia wakacyjnego wypoczynku i rozpoczęcia nowego roku szkolnego na terenie „Orlika 2012” w Skórzewie przy ul. ks. S. Kozierowskiego 1. Na wyjątkowej trasie o długości około 500 m znajdzie się 5 nietypowych przeszkód, testujących koordynację i sprawność. Zarówno ich trudność jak i dystans dostosowane będą do kategorii wiekowych od 4 do 14 lat, czyli niemal dla wszystkich najmłodszych, bowiem Runmageddon Kids to aktywność, za którą podziękuje każde dziecko! W tej błotnej zabawie z 5 ekscytującymi przeszkodami będzie mogło wziąć udział nawet 350 osób! Każdy uczestnik na mecie otrzyma dyplom potwierdzający ukończenie Runmageddon Kids, promującego takie wartości jak np. współpraca czy  pokonywanie własnych lęków i słabości. Dodatkowo 3 pierwsze osoby w danej kategorii wiekowej (podział w załączniku poniżej) otrzymają nagrody rzeczowe. Zapisy i wypełnione przez rodziców/opiekunów dzieci wymagane dokumenty, będą przyjmowane na maksymalnie 30 minut przed startem danej kategorii, dlatego organizatorzy proszą o zapoznanie się z załączonym poniżej harmonogramem zawodów!

Natomiast osoby od 15 roku życia będą mogły zmierzyć się z dmuchanym torem sprawnościowym „Olimp”. Ten gigantyczny, 70-metrowy zielony tor, to atrakcja niczym z różnych telewizyjnych show, w których zawodnicy mieli do pokonania wiele niezwykle wymagających przeszkód. Na takim dmuchanym „wymiataczu” uczestnicy sportowego eventu w Skórzewie będą mogli poczuć się jak w popularnym programie telewizyjnym Wipeout czy Ninja Warrior! Zwycięzcy wszystkich kategorii wiekowych (ich wykaz w załączniku poniżej), którzy w najkrótszym czasie ukończą we właściwy sposób cały dystans, zostaną także nagrodzeni upominkami. A pokonanie przeszkód sprawi zapewne trudności nawet zawodnikom o bardzo dobrej kondycji fizycznej. Dmuchane podłoże samo w sobie sprawia, że dorosłym ciężko utrzymać jest równowagę, zwłaszcza gdy dołożymy do tego liczne przeszkody w postaci ścianek wspinaczkowych, wiszących mostów oraz wielu tuneli i zjeżdżalni. Pokonanie takiego toru w szybkim tempie to nie lada wyzwanie, bo to nie tylko bieg z przeszkodami - to przekraczanie własnych granic, do czego namawiają organizatorzy tego wydarzenia!

Dodatkową atrakcją sportowej części imprezy „Pożegnanie Wakacji 2022” w Skórzewie będą „dmuchańce” dla dzieci. 3 września 2022 r. na Orliku czeka nas zatem 4-godziny wspaniałej zabawy dla całych rodzin. Koniec z wymówkami – przełam bariery i pokonaj przeszkody, które sam sobie stawiasz – zapraszamy!