Samorządowcy z Dopiewa najlepsi!

W sobotę 3 marca w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dopiewie odbył się III Turniej piłki nożnej Samorządowców o puchar Wójta Gminy Dopiewo – Adriana Napierały.

Na zaproszenie do turnieju odpowiedziało sześć samorządów: Urząd Gminy Komorniki, Urząd Gminy Tarnowo Podgórne, Urząd Gminy Suchy Las, Urząd Marszałkowski woj. Wielkopolskiego, Urząd Miasta Poznania oraz dwa zespoły Powiatu Poznańskiego. Do turnieju przystąpiły dwa zespoły Urzędu Gminy Dopiewo.

Krótko po godzinie dziewiątej w asyście Mażoretek Gminy Dopiewo wkroczyły na parkiet wszystkie drużyny, które zaprezentował znany z Radia Poznań dziennikarz oraz spiker sportowy Grzegorz Hałasik. Po krótkiej części artystycznej turniej otworzył Wójt Gminy Dopiewo – Adrian Napierała.

Przed pierwszym gwizdkiem nikt się nie spodziewał, że tego dnia samorządowcy z Dopiewa okażą się nie do zatrzymania. Zespół pierwszy Dopiewa występujący w białych strojach dał sygnał do ataku wygrywając pierwsze spotkanie dwa do zera nad zespołem Gminy Komorniki. Taką samą ilością bramek otwarł turniej drugi zespół Dopiewa pokonując Urząd Gminy Suchy Las dwa do jednego.

Dalszy przebieg turnieju pokazał silne sportowe strony piłkarzy z Dopiewa, którzy nie przegrali
w swoich grupach żadnego ze spotkań. Konsekwencją doskonałej sportowej postawy na parkiecie był finał w którym trafiły na siebie zespoły z Dopiewa. Finałowy mecz okazał się niezwykle zacięty lecz mimo wzajemnej przyjaźni nie było mowy o łaskawym traktowaniu rywala. Podstawowy czas gry nie przyniósł rozstrzygnięcia a o końcowym wyniku zadecydowały rzuty karne. Ostatecznie turniej wygrał pierwszy zespół Dopiewa występujący w białych strojach.

Najlepszym strzelcem okazał się Tomasz Lewandowski z zespołu pierwszego Dopiewa ( 4 gole). Za najlepszego bramkarza turnieju uznano Macieja Waśkiewicza z Urzędu Gminy Komorniki, który nie raz w świetnym stylu ratował swój zespół z opresji.

Turniej był wspaniałą okazją na integrację środowisk samorządowych. Przyjacielska atmosfera w kuluarach oraz fairplay na boisku były widoczne tego dnia.  Cieszy fakt, że mimo zaciętej gry nikt
z zawodników nie doznał żadnej kontuzji.

Do zobaczenia za rok!

GALERIA ZDJĘĆ 

 

Ostateczna klasyfikacja przedstawiała się następująco:

1. Dopiewo I

2. Dopiewo II

3. Urząd Gminy Komorniki

4. Powiat Poznański II

5. Urząd Gminy Tarnowo Podgórne

6. Urząd Gminy Suchy Las

7. Urząd Marszałkowski woj. Wielkopolskiego

8. Urząd Miasta Poznania

9. Powiat Poznański I