Prawie 100 uczestników turnieju siatkarskiego w Dopiewie

4 drużyny z Poznania, 3 z Dopiewa i po jednej z Dąbrówki, Przeźmierowa, Opalenicy, Lubonia i odległego Wielenia wzięło udział w corocznym Wiosennym Turnieju Amatorów w Piłce Siatkowej o Puchar Dyrektora GOSiR w Dopiewie, który odbył się 14 kwietnia 2024.

Podczas prawie 7-godzinnej rywalizacji na 2 boiskach rozegrano łącznie aż 24 mecze – najpierw zespoły rywalizowały w czterech 3-drużynowych grupach, a potem, w zależności od zajętych w nich miejscach – o końcowe lokaty w turnieju. Najlepsza okazała się debiutująca w dopiewskim turnieju ekipa Harpagany Poznań (kapitan Mateusz Filipiak), która w finale pokonała 2:0 (25-14, 25-22) piąty zespół z ubiegłego roku - Amatorów Poznań (kap. Dawid Zdanowski). Bardziej wyrównany był mecz o 3 miejsce, w którym Mejweni Luboń (kap. Kacper Czerniak) – 7 zespół w wiosennym turnieju rok temu, 2:1 (25-21, 23-25, 15-10) wygrali z debiutującymi w imprezie Volleyboars Poznań. Co ciekawe czołowa „czwórka” tegorocznych zawodów w Dopiewie rywalizuje ze sobą w rozgrywkach Lubońskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki (3 liga LALS).

Kolejne dwie lokaty zajęli inni debiutanci: G.P. Opalenica i Young Wieleń, u których średnia wieku wśród 10 zgłoszonych siatkarzy wyniosła poniżej 19 lat. Właśnie w tej 6 drużynie turnieju zagrał najmłodszy uczestnik imprezy – 15-letni Klaudiusz Lejman. 7 miejsce zajęli Zaklinacze Piłek z Przeźmierowa (8 zespół jesiennego turnieju GOSiR w ub.r.), a 8 – najlepsze ekipa z gminy Dopiewo – Team EnviTest (w 2023 r. byli lokatę niżej). W meczu o 9 miejsce zmierzył się „najstarszy” i „najmłodszy” zespół na turnieju. Tym razem górą było doświadczenie drużyny Monday 21 Dopiewo (średnia wieku 7 zawodników to 44,5 lat -  najmłodszy ma 38 lat, a najstarszy 55 lat), która 25:18 pokonała uczniów Zespołu Szkół Komunikacji w Poznaniu (średnia wieku zaledwie 17 lat). 11 miejsce wywalczyli debiutanci – Anonimowi Siatkarze z Dąbrówki (w 9-osobowym składzie mieli aż 4 panie!), którzy niespodziewanie 25:19 wygrali w derbach gminy Dopiewo (kolejnych tego dnia) czwartą drużynę Wiosennego Turnieju GOSiR 2023 – Brygadę Rumcajsa Gumisia.

Z 96 zgłoszonych do imprezy siatkarzy (w tym 10 kobiet) z 12 drużyn, sędziowie Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej Damian Stanisławski i Andrzej Ostrowski wybrali MVP turnieju, którym został rozgrywający Harpaganów Poznań Maciej Łyko. On, jak i zawodnicy 3 najlepszych zespołów otrzymali nagrody rzeczowe i okolicznościowe statuetki, a zwycięzcy puchar ufundowany przez dyrektora GOSiR w Dopiewie Marcina Napierałę. Natomiast kapitanowie pozostałych drużyn wrócili do domów z pamiątkowymi „GOSIRkami”. Szczegółowe wyniki turnieju dostępne są poniżej, zapraszamy też do zapoznania się z galerią zdjęć autorstwa Agnieszki Nowakowskiej (kierownik Team EnviTest Dopiewo), której organizatorzy dziękują za współpracę.