Owocowa plaża w Zborowie metą VI Rajdu „Pędziwiatr wiosenny”

Około 200 turystów stawiło się w niedzielę 8 kwietnia na mecie szóstego rajdu pieszo-rowerowego „Pędziwiatr wiosenny” organizowanego przez Koło PTTK „Pędziwiatry” w Dopiewie przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz Gminą Dopiewo. Meta jak co roku usytuowana była na Owocowej plaży
w Zborowie nad jeziorem Niepruszewskim. Organizatorzy przygotowali pięć tematycznych tras. Każda
z nich różniła się dystansem oraz miejscem startu. Około godziny dziesiątej na wszystkie trasy wyruszyli cykliści i piechurzy wraz z kierownikami. Krótko przed godziną dwunastą w Zborowie pojawili się pierwsi turyści.

Na każdego z uczestników, którzy pokonali trasę rajdu na mecie czekały pamiątkowe oznaki a wspólne pieczenie kiełbasek oraz konkurencje sprawnościowe pozwoliły na integrację oraz doskonałą zabawę. Dla każdego z uczestników konkursów organizatorzy przygotowali atrakcyjne, pamiątkowe nagrody.

Piękna, słoneczna pogoda zgromadziła na Plaży w Zborowie nie tylko turystów uczestniczących w rajdzie ale osoby, które postanowiły spędzić ten dzień aktywnie wraz z rodziną. Tereny rekreacyjne nad jeziorem Niepruszewskim w Zborowie  to doskonałe miejsce na aktywny wypoczynek gdzie każda osoba znajdzie coś dla siebie.