Owocowa Plaża w Zborowie

ATRAKCYJNY SEZON NA „OWOCOWEJ PLAŻY” W ZBOROWIE

Tradycyjnie wraz z końcem roku szkolnego na „Owocowej Plaży” w Zborowie rozpoczął się kolejny sezon wakacyjny, podczas którego odbywa się jak zwykle wiele różnych wydarzeń, w tym takie eventy jak np. „Owocowy Chillout” czy „Joga na plaży”.

Na tereny rekreacyjno-sportowe nad jeziorem Niepruszewskim ich zarządca GOSiR w Dopiewie zaprasza wszystkich pragnących uciec od codziennego zgiełku. „Owocowa Plaża” to opcja zarówno dla aktywnych (jest boisko do siatkówki, piłki plażowej ręcznej/nożnej, małe boisko do koszykówki oraz siłownia plenerowa) jak i chcących się poopalać czy nadrobić zaległości książkowe w cieniu trzcinowych daszków przy plaży. To miejsce przyjazne rodzinom, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, w tym szczególnie dzieci.      Właśnie z myślą o najmłodszych na placu zabaw na „Owocowej Plaży” niedawno została zamontowana duża, 4-metrowa piramida linowa, ze szczytu której roztacza się piękny widok na jezioro! Istniejący już zestaw zabawowy w formie statku idealnie wkomponowuje się w otoczenie plaży, a różne pozostałe zestawy w konwencji owocowej uzupełniają całość. Przy placu zabaw usytuowana jest siłownia plenerowa, w której każdy chętny znajdzie coś dla siebie, bowiem urządzenia umożliwiają szeroką gamę ćwiczeń różnych partii ciała. W lipcu została ona uzupełniona o 4 nowe urządzenia street workout, co jeszcze bardziej urozmaici możliwość budowania swojej tężyzny fizycznej.

Miłośnicy wypoczynku w ciepłej wodzie jeziora Niepruszewskiego pod opieką ratowników wodnych, mogą też korzystać z plażowej gastronomii, wypożyczalni sprzętu pływającego oraz wodnego toru przeszkód. Dużą atrakcją tegorocznych wakacji w Zborowie jest projekt „Owocowy Chillout”, w ramach którego Fundacja Zoom na zlecenie Gminy Dopiewo organizuje bezpłatne seanse filmowe i  koncerty muzyczne. Niemal w każdy weekend na plażowej scenie występują zespoły prezentujące różne nurty – w myśl zasady „dla każdego coś innego”. W ub.r. widzami tych koncertów byli nie tylko klienci pola biwakowego, przystani wodnej czy wynajmujący wiaty grillowe, ale także osoby z całego terenu gminy Dopiewo, przyjeżdżający specjalnie na te wieczorne imprezy! W tym roku plażowanie z kulturą rozpoczęło się 2 lipca, kiedy odbył się pierwszy seans kina plenerowego. Uczestnicy mogli obejrzeć film „Za jakie grzechy dobry Boże” z 2014 roku, a dla każdego widza organizatorzy przewidzieli darmowy popcorn. W sobotę 6.08 z leżaka będzie można natomiast oglądnąć film „Na noże” z 2019 r. W sierpniowe niedziele z kolei na scenie usłyszymy przeboje muzyki światowej (14.08) oraz swing, bossa nova i jazz 21.08. Jak co roku na „Owocowej Plaży” odbywają się oczywiście też kolejne edycje akcji „Zborowo na Sportowo”. Tegoroczną nowością są natomiast coniedzielne zajęcia Jogi o godz. 11:00 prowadzone przez Agnieszkę Kowalską. Są one bezpłatne, ale każdy datek dobrowolnie wrzucony do puszki, zostaje przekazany na potrzeby Fundacji „Głosem Zwierząt”. Cała kwota zebrana podczas wakacyjnych zajęć Jogi zostanie przeznaczona na operację psa Lao, podopiecznego Fundacji. Zachęcamy do dzielenia się sercem, bo każde okazane dobro zawsze wraca!

Ubiegłoroczny sezon w Zborowie zakończył się sukcesem. Ładna pogoda i ciepła woda, w której Sanepid przez całe wakacje nie stwierdził sinic, dobra gastronomia, funkcjonalne pole biwakowe, ciekawe miejsca na grille i ognisko, różne atrakcje muzyczno-kulturalne i turnieje sportowo-rekreacyjne zapewniły gościom miły, bezpieczny wypoczynek. Mamy nadzieję, że do końca tego sezonu na „Owocowej Plaży” będzie podobnie!