NA „OWOCOWEJ PLAŻY” ZAPOWIADA SIĘ KOLEJNY ATRAKCYJNY SEZON!

VII Powiatowym Zlotem Zabytkowych Pojazdów Dostawczych i Jednośladów z epoki PRL w dn. 28-29 czerwca na „Owocowej Plaży” w Zborowie rozpocznie się kolejny sezon wakacyjny, podczas którego odbędzie się jak zwykle wiele różnych wydarzeń, w tym współfinansowanych ze środków budżetowych Gminy Dopiewo.

Już 30 czerwca zainaugurowane zostaną koncerty zespołów prezentujących różne nurty muzyczne – w myśl zasady „dla każdego coś innego”. Jako pierwszy w ramach „Owocowego Chilloutu 2024” podczas tego  lata na plaży w Zborowie zagra Azucar Band. W kolejne niedziele o godz. 17.00 wystąpią: Soundlovers Band (14.07), Sebastian Stieler Band (21.07), Yomay Kapitańczyk (28.07), Przemek Mazurek & Michał Ruksza (11.08) oraz Mantej & Urbaniak Duet (18.08). Podobnie jak w poprzednich latach zaplanowane są też dwa sobotnie seanse nocnego kina plenerowego rozpoczynające się o godz. 21.30 (6.07 film „Palm Springs” z 2020 r. w reż. Maxa Barbakowa, a 3.08 obraz z 2023 r. pt. „Poprzednie życie” Celine Song) oraz dwa niedzielne „Owocowe turnieje” siatkówki plażowej i beach soccera połączone z animacjami dla dzieci, konkursami i zajęciami z Zumby (7.07 i 4.08). Tradycyjnie w każdą niedzielę o godz. 11.00 będzie „Joga na plaży” za darmo, odbywać się będą Półkolonie Pływacko-Ratownicze Activus i Sportowo-Żeglarskie Surf Team oraz różne zawody w sportach wodnych. Kalendarz wszystkich wydarzeń nad jeziorem Niepruszewskim dostępny będzie wkrótce na stronie www.owocowaplaza.pl.

Ale oczywiście kolorowa plaża w Zborowie, to nie tylko różne eventy, ale też możliwość spędzania wolnego czasu w tzw. pięknych okolicznościach przyrody, tj. w otoczeniu zieleni, wieczornej ciszy lub rannego ćwierkania ptaszków. Wielkim powodzeniem cieszy się więc pobyt na polu biwakowo-campingowym oraz rezerwacja miejsca na ogniska integracyjne przez różne placówki oświatowe, stowarzyszenia, firmy oraz klientów indywidualnych na organizację urodzin, imienin, rocznic czy imprez rodzinnych. Tereny „Owocowej Plaży” są bowiem wprost stworzone na rodzinne spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu - także z małymi dziećmi - dla których jest m.in. duży plac zabaw z wysoką piramidą linową, wodny tor przeszkód ze zjeżdżalniami czy punkt gastronomiczny z zapiekankami i lodami. Ta „miejscówka” to także opcja dla aktywnych, bo jest na niej boisko do siatkówki, piłki plażowej ręcznej i nożnej, boisko do streetballa, dobrze wyposażona siłownia plenerowa, urządzenia do uprawiania workoutu oraz wypożyczalnia sprzętu pływającego.

Od 1 lipca do 31 sierpnia nad bezpieczeństwem korzystających z uroków jeziora w Zborowie czuwać będą ratownicy. Przy tej okazji przypominamy, że „skuterowcy” mogą pływać we wtorki, czwartki, soboty i niedziele od godz. 14.00 do 20.00 oraz że wodowanie skuterów i łodzi może odbywać się dopiero właśnie po godz. 14.00, a pływać można tylko w wyznaczonych strefach w odległości minimum 80 metrów od linii brzegowej (na krańce jeziora dopływać można tylko na prędkości manewrowej skutera czy łodzi!). Policja Wodna ostrzega, że będzie karać mandatami wszystkich łamiących te przepisy, więc zachęcamy do ich przestrzegania.

Plaża w Zborowie to miejsce przyjazne także zwierzętom, ale z oczywistych względów zabronione jest wpuszczanie psów do strefy z piaskiem do leżenia i opalania się. Dlatego uprasza się o uszanowanie porządku jaki jest wprowadzony dla dobra wszystkich korzystających z uroków „Owocowej Plaży”. Zarządca tego miejsca, tj. GOSiR w Dopiewie ma nadzieję, że w tym sezonie nie będzie kłopotów z bałaganem pozostawianym przez niektórych plażowiczów, jak bywało to w poprzednich latach, bo z roku na rok na wywóz śmieci ze Zborowa trzeba ponosić coraz większe koszty…

W 2023 r. od czerwca do września „Owocową Plażę” odwiedziło łącznie ok. 17 tys. osób, ale przecież zawsze może być jeszcze lepiej! Dlatego GOSiR w Dopiewie już teraz serdecznie zaprasza wszystkich pragnących uciec od codziennego zgiełku, chcących się poopalać, popływać czy nadrobić zaległości książkowe w cieniu trzcinowych daszków przy plaży. 

Załączniki: