Na „Owocowej Plaży” lato w pełni!

Jak zwykle w pierwszy weekend wakacji swoją letnią rekreacyjno-kulturalną działalność rozpoczęła „Owocowa Plaża” w Zborowie zarządzana przez GOSiR w Dopiewie.

W spisie tegorocznych atrakcji przygotowanych dla plażowiczów odpoczywających w Zborowie nad jeziorem Niepruszewskim tradycyjnie znalazły się m.in. niedzielne koncerty muzyczne w ramach „Owocowego Chilloutu”. Jako pierwszy podczas tego lata (30 czerwca) w klimatach utworów latino zagrał zespół Azucar Band. W kolejne wybrane niedziele o godz. 17.00 wystąpią: Soundlovers Band (14.07 – muzyka francuska), Sebastian Stieler Band (21.07 –światowe przeboje), Yomay Kapitańczyk (28.07 – muzyka autorska), Przemek Mazurek & Michał Ruksza (11.08 – lato z piosenką) oraz Mantej & Urbaniak Duet (18.08 – muzyka swingowa). Także za darmo i w niedziele, ale o godz. 11.00, można brać udział w zajęciach „Joga na plaży” prowadzonych przez Agnieszkę Kowalską. Podobnie jak w poprzednich latach zaplanowane są też 2 sobotnie seanse nocnego kina plenerowego rozpoczynające się o godz. 21.30: film „Palm Springs” z 2020 r. w reż. Maxa Barbakowa obejrzymy 27 lipca (projekcja przeniesiona z 6 lipca ze względu na warunki pogodowe), a 3 sierpnia z leżaka będzie można zobaczyć obraz z 2023 r. pt. „Poprzednie życie” Celine Song.

Ale oczywiście miejsce przy ul. Plażowej nad jeziorem w Zborowie – jedyna w Polsce i prawdopodobnie na świecie taka „owocowa” plaża, to nie tylko różne eventy, ale też możliwość spędzania wolnego czasu w tzw. pięknych okolicznościach przyrody, tj. w otoczeniu zieleni, wieczornej ciszy, rannego trelu ptaków czy odpoczynku na kolorowych rzeźbach użytkowych w kształcie mandarynek, banana, jabłka, truskawki i arbuza. Wielkim powodzeniem cieszy się więc pobyt na polu biwakowo-campingowym oraz rezerwacja miejsca na ogniska integracyjne przez różne stowarzyszenia, firmy oraz klientów indywidualnych na organizację urodzin, imienin, rocznic czy imprez rodzinnych. Tereny „Owocowej Plaży” są bowiem wprost stworzone na rodzinne spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu - także z małymi dziećmi - dla których jest np. duży plac zabaw z wysoką piramidą linową czy punkt gastronomiczny z lodami. Ta owocowa „miejscówka” to także opcja dla aktywnych, bo oprócz boisk plażowych jest na niej dobrze wyposażona siłownia plenerowa, urządzenia do uprawiania street workoutu oraz wypożyczalnia sprzętu pływającego. Dlatego GOSiR w Dopiewie nieustannie zaprasza na nią wszystkich mieszkańców gminy pragnących uciec od codziennego zgiełku, chcących się poopalać, popływać czy nadrobić zaległości książkowe w cieniu trzcinowych daszków przy plaży. Kalendarz wszystkich wydarzeń nad jeziorem Niepruszewskim dostępny jest na stronie www.owocowaplaza.pl.