Na „Orliku” w Skórzewie pożegnano lato

W ramach gminnej imprezy kulturalno-sportowej „POŻEGNANIE LATA”, 23 września na kompleksie boisk „Orlik 2012” w Skórzewie GOSiR w Dopiewie zorganizował dziecięcy Runmageddon Kids oraz pokonywanie przez dorosłych 70-metrowego toru przeszkód Olimp, a dodatkową atrakcją ponad 4-godzinnej zabawy dla całych rodzin, były dwa „dmuchańce” dla dzieci i stoiska handlowe.

Ładna, słoneczna pogoda spowodowała, że od godz. 13.00 na miejsce imprezy przy ul. ks.S. Kozierowskiego 1 zaczęły napływać rzesze mieszkańców Skórzewa i okolicznych miejscowości. W Runmageddon Kids, czyli specjalnie dostosowanej dziecięcej wersji najbardziej ekstremalnego biegu przeszkodowego, wystartowało prawie 250 zawodniczek i zawodników w wieku 4-13 lat. Na wyjątkowej trasie o długości ponad 500 m znalazło się wiele nietypowych przeszkód testujących koordynację i sprawność dzieci. Zarówno ich trudność jak i dystans dostosowane były do aż 10 kategorii wiekowych. Każdy uczestnik na mecie otrzymał dyplom potwierdzający ukończenie Runmageddon Kids, promującego takie wartości jak np. pokonywanie własnych lęków i słabości. Dodatkowo 3 pierwsze osoby w danej kategorii wiekowej otrzymały z rąk Dyrektora GOSiR w Dopiewie Marcina Napierały nagrody rzeczowe, a byli to 4-latki: Emilka Tabaka, Melania Knast, Ignacy Piktus, 5-latki: Adam Walkiewicz, Oskar Somer, Oliwia Somer, 6-latki: Bruno Turostowski, Adam Mierzał, Adam Kołodziński, 7-latki: Stanisław Mierzał, Filip Małecki, Aleksander Orliński, 8-latki: Jan Koberski, Marian Gurej, Helena Szyca, 9-latki: Oliwier Lee-Kowalski, Marcin Drażba, Franek Knast oraz najlepsi w biegach dodatkowych: Hubert Jagodziński, Leon Powakowski, Gustaw Kuczał, Marcelina Małecka, Alicja Suzińska, Kaja Szumache (kat. 4-6 lat) i Jan Kużaj, Dominik Wilhelmi, Weronika Dolna, Hanna Buszkiewicz, Nadia Pawłowska (kat. 7-9 lat). Z kolei na liście najlepszych zawodników w 4 najstarszych kategoriach, które odbierały nagrody na scenie głównej „Pożegnania Lata 2023” w skórzewskim parku, znalazły się: 10-latki - 1. Adrianna Hrycak, 2. Paweł Gulej, 3. Jan Koguciuk (wszyscy ze Skórzewa), 11-latki: 1. Franciszek Olko, 2. Maja Konstańczak, 3. Hubert Gabrysiak (wszyscy ze Skórzewa), 12-latki: 1. Jędrzej Matłoka, 2. Jan Kruk (obaj ze Skórzewa), 3. Jakub Konieczny (Dopiewiec), 13-latki: 1. Artur Kaczmarek (Zborowo), 2. Franciszek Kazubski, 3. Adam Wyka (obaj ze Skórzewa).

Natomiast osoby 15-letnie i starsze mogły się zmierzyć się z 70-metrowym dmuchanym torem sprawnościowym „Olimp”. Zawodnicy mieli do przejścia wiele niezwykle wymagających przeszkód w postaci ścianek wspinaczkowych, zjeżdżalni, tuneli, labiryntów czy wiszącego mostu! Ich pokonanie sprawiało trudności nawet zawodnikom o bardzo dobrej kondycji fizycznej. Dmuchane podłoże samo w sobie powodowało, że ciężko było utrzymać równowagę, zwłaszcza przy pokonywaniu toru w szybkim tempie. Na takim właśnie „wymiataczu” uczestnicy sportowego eventu w Skórzewie mogli się poczuć jak w popularnym programie telewizyjnym Wipeout czy Ninja Warrior! Zwycięzcy 10 kategorii wiekowych, którzy z najlepszym wynikiem pokonali cały 70-metrowy zielony tor, także na scenie w skórzewskim parku zostali nagrodzeni przez Wójta Gminy Dopiewo Pawła Przepiórę i dyr. M. Napierałę upominkami ufundowanymi przez GOSiR w Dopiewie, a byli to: K 20 (kobiety 15-20 lat): Joanna Niewolna - Skórzewo, M 20 (mężczyźni 15-20 lat): Jakub Śliwiński - Palędzie, K 30 (kobiety 21-30 lat): Karolina Drost-Tabaka - Skórzewo, M 30: Marek Woroch - Dopiewo, K 40: Anna Oszmian - Skórzewo (zwyciężczyni z ub.r. poprawiła swój wynik o ponad 2 sekundy, ustanawiając rekord toru kobiet z czasem 41,44 sek!), M 40 (aż 24 startujących!): Paweł Bondaruk - Trzcielin, K 50: Agnieszka Wiese-Drażba - Skórzewo, M 50: Błażej Drażba – Skórzewo (poprawił rekord toru Andrzeja Kamińskiego z ub.r., który teraz wynosi 33,37 sek!),, K +50: Renata Sobkowiak - Skórzewo, M +50: Łukasz Rembarz - Puszczykowo. Łącznie to nie lada wyzwanie, jakim było pokonanie toru Olimp, podjęło 77 osób w różnym  wieku, z których sporo przekroczyło własne granice i przełamało bariery strachu – gratulujemy! Galeria zdjęć będzie dostępna wkrótce.

Duża frekwencja dzieci, ich rodziców i rodzin oraz widzów spowodowała, że w przyszłym roku być może organizatorzy zdecydują się także na tor Runmageddon dla  dorosłych! Teraz jednak gospodarze „Orlika 2012” w Skórzewie zapraszają do korzystania ze standardowych atrakcji tego obiektu, czyli z boiska piłkarskiego i do koszykówki, na plac zabaw z piramidą linową i siłownią zewnętrzną oraz na bieżnię lekkoatletyczną ze skocznią w dal.

Natomiast kolejnym dużym wydarzeniem sportowym organizowanym przez GOSiR w Dopiewie będzie VII Cross Duathlon Żarnowiec, który odbędzie się w sobotę 28 października o godz. 12.00. Zapisy przez stronę https://duathlonzarnowiec.pl/zapisy potrwają do osiągnięcia max. limitu 270 uczestników, ale nie dłużej niż do 24 października. Wpisowe dla zameldowanych mieszkańców Gminy Dopiewo do 15.10 wynosi tylko 60,00 zł, po tym terminie - 70,00 zł, a ci niezameldowani i spoza gminy Dopiewo do 15 października za pomocą systemu przelewy24.pl wpłacą 70,00 zł, natomiast rejestracja w terminie 16-24.10 będzie kosztowała 80,00 zł. Organizatorzy mają nadzieję, że do zawodów zgłosi się przynajmniej tylu zawodników, co do rekordowej 6 edycji Crossu Duathlonu w 2022 r. kiedy to udział wzięło 207 osób… Wyniki i galeria zdjęć z ubiegłorocznej imprezy dostępne są na stronie zawodów https://www.duathlonzarnowiec.pl/.

Więcej zdjęć znajdziecie <TUTAJ>