Mistrzostwa Polski młodych ratowników wodnych

23 czerwca 2024 r. na „Owocowej Plaży” w Zborowie rozegrane zostaną zawody z zakresu sportowego ratownictwa wodnego dla dzieci i młodzieży (w 3 kategoriach wiekowych) pod nazwą Garmin Rescue Heroes Mistrzostwa Polski Kids & Youth 2024. Konkurencje oraz sprzęt dostosowane będą do wieku i możliwości najmłodszych sportowców.
Organizatorami imprezy będą Fundacja Ratownictwa i Sportów Wodnych RESCUEHOUSE, Ratownictwo Wodne Filip Orłowski, Grupa Operacyjna Ratownictwa Wodnego we współpracy z Polskim Związkiem Ratownictwa Wodnego i GOSiR Dopiewo, Partnerami wydarzenia są Gmina Dopiewo, „Owocowa Plaża” Zborowo i Błękitna.com, a Sponsorem tytularnym Garmin Polska. W programie zawodów przewidziane są 4 konkurencje: Wyścig pływanie, Sprint po plaży, Wyścig na deskach ratowniczych, Flagi plażowe. W przedostatnią czerwcową niedzielę wystartują w nich kategorie Junior Młodszy (6-9 lat), Junior (10-12 lat) i Młodzik (13-15 lat) – liczy się rok urodzenia.
Udział w zawodach jest bezpłatny, a zapisywać się do nich można poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie rescueheroes.pl/zapisy/. Konkurencje rozgrywane będą w oparciu o oficjalny Regulamin, a wszelkich informacji o imprezie w Zborowie 23.06 udziela organizator poprzez e-mail: biuro@gorw.pl