JESIENNY TURNIEJ SIATKÓWKI O PUCHAR DYR. GOSiR

KOLEJNA SIATKARSKA NIEDZIELA W DOPIEWIE

26 listopada 2023 r. Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dopiewie po raz kolejny zorganizował JESIENNY TURNIEJ W PIŁCE SIATKOWEJ DRUŻYN AMATORSKICH O PUCHAR  DYREKTORA GOSiR, w którym tradycyjnie udział wzięło 12 drużyn. Zaproszono jak zwykle zespoły z gminy Dopiewo, Poznania, powiatu poznańskiego oraz jeden z odległej Piły, o których wiadomo, że reprezentują w miarę wyrównany i rekreacyjny poziom gry, a ich zawodnicy nie podlegają rejestracji w PZPS oraz wojewódzkich związkach w ostatnich 365 dniach.

W takiej formule turniej rozgrywany jest od 10.10.2021 roku. Za każdym razem w wyniku losowania zaproszone drużyny zostają podzielone na cztery 3-zespołowe grupy. Ich zwycięzcy walczą o miejsca 1-4, zespoły z drugich miejsc grają o 5-8 lokatę, a te z trzecich - o 9-12 pozycję. Podczas około 7-godzinnej imprezy w hali przy ul. Polnej 1a na dwóch boiskach odbywają się 24 spotkania, a każda z drużyn rozgrywa 4 mecze. Co ciekawe, za każdym niemal razem, do Dopiewa przyjeżdżają i odbierają nagrody inne drużyny. Dwa lata temu Jesienny Turniej o Puchar Dyrektora GOSiR wywalczyli „Cichociemni” Poznań, wyprzedzając „AS Izomet” Wronki i „Acapulco Stallion” Poznań. Z kolei rok temu (20.11) „Wilki TeamWork” Poznań wygrały w finale z „DeVastators” Mosina, a trzecie miejsce zajął  „Na3Team” Poznań.

Takim samym systemem gra się też podczas Wiosennych Turniejów GOSiR. Zawody 10.04.2022 r. wygrała reprezentacja sędziów WZPS przed zespołem „Orły” Stęszew-Mosina oraz  ekipą „For Fun Team” Poznań. Natomiast wiosną br. (23.04) najlepsze były „Orły” Mosina przed poznańskimi drużynamiDzikie Mopsy” i „Klub Orion”.

Zespoły z Poznania odegrały pierwszoplanowe role także w ostatnim, niedzielnym turnieju. Co prawda wygrała drużyna „Stilon” Gołuski, ale kolejne miejsca zajęły zespoły ze stolicy Wielkopolski: „For Fun Team”, „For The Win”, „Bez nazwy”, Zespół Szkół Komunikacji, „Yakuza” i „Amatorzy”. Ósmą lokatę wywalczyli „Zaklinacze piłek” z Przeźmierowa, a kolejną - najlepsza drużyna z Dopiewa, czyli „Monday 21”, która w meczu o 9 miejsce pokonała „Volley Magis” Piła. W derbach Dopiewa o 11 lokatę w zawodach „Team Envitest” pokonał „Brygadę Rumcajsa Gumisia”.

Najlepszym zawodnikiem turnieju sędziowie WZPS Andrzej Ostrowski i Damian Stanisławski wybrali 38-letniego Daniela Barbosę – pochodzącego z Brazylii siatkarza „Stilonu” Gołuski, który od dyrektora GOSiR w Dopiewie Marcina Napierały odebrał statuetkę MVP i nagrodę rzeczową, podobnie zresztą jak 3 najlepsze zespoły turnieju. Puchar za zwycięstwo w Jesiennym Turnieju Piłki Siatkowej Drużyn Amatorskich z rąk dyrektora odebrał mieszkaniec Gołusek Marcin Mierzejewski („Stilon”), natomiast kapitanowie pozostałych zespołów otrzymali okolicznościowe statuetki. Najmłodszym uczestnikiem turnieju był 14-letni Kacper Kochanowski („Volley Magis” Piła), a najstarszym - zawodnik Monday 21 Dopiewo Przemysław Kośmicki. Warto też podkreślić, że razem z panami na boiskach wystąpiło aż 11 pań!

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami i galerią zdjęć z turnieju 26.11. Kolejny, tym razem Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Amatorskich o Puchar Wójta Gminy Dopiewo, zaplanowany jest na 21 kwietnia 2024 r., natomiast najbliższą imprezą organizowaną przez GOSiR w Dopiewie będzie piłkarskie Grand Prix Orlików i Żaków 9 i 10 grudnia br.