Instruktorzy windsurfingu zjechali do Zborowa na Mistrzostwa Polski.

W niedzielę 2 września 2023 roku do Zborowie (owocowa plaża) zjechali się instruktorzy windsurfingu aby rozgrać między sobą Mistrzostwa Polski.

Organizatorem zawodów było Polskie Stowarzyszenie Windsurfingu, Klub Żeglarski Surf Team przy wsparciu Gminy Dopiewo - Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dopiewie. Duży wkład organizacyjny wniosła Joanna Kiełczewska z KŻ Surf Team (stypendystka sportowa gminy Dopiewo z 2021 roku - mieszkanka Gołusek) oraz sędzia główny zawodów Jakub Kaczmarek.

Aura pogodowa okazała się bardzo przyjazna windsurfigowcom zarówno woda, wiatr jak i słońce sprawiły komfortowe warunki do rozegrania Mistrzostw. Przystań wodna w Zborowie gm. Dopiewo wraz z zapleczem i okalającym terenem jest doskonałą bazą do rozgrywania regat różnego rodzaju. Z tarasu przystani można doskonale obserwować rywalizację sportowców na wodzie.

W pierwszych zawodach windsurfingowych rangi Mistrzostw Polski w Zborowie wzięło udział 28 uczestników (kobiety i mężczyźni) z całego kraju. Po odegraniu hymnu państwowego uroczystego otwarcia dokonali wspólnie Paweł Kowalski – trener główny kadry narodowej seniorów Polskiego Związku Żeglarskiego a także wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Windsurfingu oraz Marcin Napierała - dyrektor GOSiR w Dopiewie.

Po kilkugodzinnych zmaganiach, Mistrzynią Polski została Karina Filip  z Gdańska a mistrzem Dawid Gieryk z Nowęcina (woj. Pomorskie), który okazała się również najlepszym freestyle-owcem. Najlepszą techniką wykazała się zawodniczka z Warszawy Natalia Krzywda.

Puchary, medale i nagrody dla zwycięzców wręczał Wójt Gminy Dopiewo – Paweł Przepióra, a następnie po opuszczeniu flagi państwowej dokonał On oficjalnego zamknięcia Mistrzostw.