Garmin Rescue Heroes Kids & Youth 2022

13 i 14 sierpnia 2022 r. na Owocowej Plaży w Zborowie koło Dopiewa po raz pierwszy w Polsce rozegrane zostaną zawody z zakresu sportowego ratownictwa wodnego dla dzieci i młodzieży (w czterech kategoriach wiekowych) pod nazwą Garmin Rescue Heroes Kids & Youth 2022. Konkurencje oraz sprzęt dostosowane będą do wieku i możliwości najmłodszych sportowców.

Organizatorami tej dwudniowej imprezy pod Honorowym Patronatem Prezesa Zarządu Głównego WOPR będą Fundacja RESCUEHOUSE, Grupa Operacyjna Ratownictwa Wodnego, Ratownictwo Wodne Sp. z o.o., GOSiR Dopiewo, Partnerami wydarzenia są Owocowa Plaża Zborowo, VW, 4helpVR, fly2rescue, CityZen, Fundacja Bezpiecznie do brzegu, wWodzieCompany, Tristan Hotel&Spa, Błękitna.com, a Patronat medialny sprawuje Polskie Radio „Czwórka”.

W programie zawodów przewidziane są 4 konkurencje: Wyścig pływanie, Sprint po plaży, Wyścig na deskach ratowniczych, Flagi plażowe. W sobotę 13.08 wystartują w nich kategorie Junior Młodszy (6-8 lat) i Junior (9-11 lat), a dzień później odbędzie się rywalizacja w kategorii Młodzik (12-14 lat) i Młodzik Starszy (15-17 lat) – rocznikowo.

Udział w zawodach jest bezpłatny, a zapisywać się do nich można poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie www.grh.com.pl. Konkurencje rozgrywane będą w oparciu o oficjalny Regulamin Garmin Rescue Heroes Kids & Youth 2022, a wszelkich informacji o sierpniowych zawodach w Zborowie udziela organizator poprzez email: grh@grh.com.pl.

Załączniki: