ELIMINATOR SZOSOWY 2019 ZAKOŃCZONY

Pierwszy wyścig kolarski p.n. ELIMINATOR SZOSOWY w Gminie Dopiewo za nami.

Oryginalna formuła zawodów dostarczyła startującym wiele emocji. Losowanie pierwszych wyścigów, wzajemne eliminowanie się podczas bezpośredniej rywalizacji na dystansie 5 km sprawiało, że temperatura zawodów rosła z minuty na minutę.

Z każdej startującej czwórki, dwóch zawodników przechodziło do następnej rundy a dwóch było eliminowanych. I tak do momentu  trzech półfinałów. Do ścisłego finału wchodził tylko zwycięzca a czteroosobową stawkę uzupełniał lucky loser z najlepszym czasem. Honorowym starterem wyścigów był radny Gminy Dopiewo – Jan Bąk.

Droga serwisowa  trasy S11 na odcinku Dąbrówka – Gołuski okazała się ciekawą dla uczestników. Kilka ostrych zakrętów, podjazdy i szybki finisz sprawiły, że w strefie rekreacji masażyści mieli co robić. W jednym z wyścigów doszło do kolizji dwóch zawodników. W efekcie upadek, poodzierany naskórek, połamane szprychy, zniszczone przerzutki. Rowery do naprawy.

Powodzeniem cieszyła się strefa rekreacji, w której oczekujący na start zawodnicy mogli skorzystać z rowerów spinningowych, ergometrów wioślarskich, masaży, soków i koktajli które można było samemu przygotować pedałując na rowerze.

Drogą eliminacji do ścisłego finału w kolejności zakwalifikowali się: Miron Kłosiński z Poznania, Waldemar Gebel ze Śremu, Dominik Krekora ze Świebodzina oraz jako najszybszy z wyeliminowanych Krzysztof Borkowski z Przecławia.

Finał cieszył się dużym zainteresowaniem, i mimo, że nie był to najszybszy wyścig tego dnia, emocji na mecie nie brakowało. Różnica między pierwszym a ostatnim zawodnikiem wyniosła 0,61 sekundy. Oficjalne wyniki potwierdziła video weryfikacja.

Najlepszym „eliminatorem szosowym” w 2019 roku okazał się WALDEMAR GEBEL.

W zawodach startować mogło maksymalnie 96 zawodników. Zapisało się 84 mężczyzn i 6 kobiet. Zawody ukończyło 65 osób. Ci którzy wystartowali wysoko ocenili formułę zawodów, dodatkowe atrakcje w strefie rekreacji, sprawną i dobrą organizację.     

Dziękujemy wszystkim partnerom za wsparcie i pomoc w organizacji. Hipermarket budowlany LEROY MERLIN Komorniki, LINEA developer, gabinety lekarskie dr. Mateusz Romanowski osteopaci.pl, Stacja Paliw CEL w Dąbrówce, Fabryka Formy ze Skórzewa, Serwis i sklep rowerowy ROWER TRAMP ze Skórzewa, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Ochotnicza Straż Pożarna z Palędzia, komisariat Policji z Dopiewa.