30 października jubileuszowy V Cross Duathlon Żarnowiec!

W związku z coraz większą liczbą mieszkańców Gminy Dopiewo uprawiających różne formy aktywności ruchowej oraz startujących w imprezach biegowych, rowerowych czy triathlonowych, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dopiewie po przerwie spowodowanej pandemią,
w sobotę 30.10 zaprasza do udziału w V edycji Cross Duathlon Żarnowiec !!!

Jego uczestników czeka ok. 3 km biegu + ok. 16 km jazdy na rowerze + ok. 4,5 km kolejnego biegu po malowniczej trasie, prowadzącej przez największe przewyższenia w okolicy Żarnowca i przebiegającej przez teren 3 sąsiadujących ze sobą gmin: Dopiewo, Stęszew, Buk.
Zero asfaltu - drogi polne, leśne ścieżki i dukty dają naprawdę dużo satysfakcji, zwłaszcza z jazdy na rowerze! Dzięki temu Cross Duathlon w Żarnowcu staje się imprezą, którą zawodnicy z całego kraju na stałe wpisują do swojego sportowego kalendarza i z niecierpliwością jej oczekują. Trasy w porównaniu do tych z 2019 roku ogólnie pozostają te same - mogą jednak wkraść się kosmetyczne zmiany na trasie rowerowej. Wszystko po to, aby uczestników tej imprezy zmęczyć jeszcze bardziej i by na mecie czuli oni jeszcze więcej satysfakcji z jej ukończenia! Zapisy już się rozpoczęły i potrwają do osiągnięcia max. limitu 200 uczestników, ale nie dłużej niż do 27.10. W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału już dzisiaj - więcej szczegółów podamy wkrótce.

Na razie zamieszczamy orientacyjną mapkę dotyczącą możliwości dojazdu i zaparkowania pojazdu w wyznaczonym miejscu w okolicy startu oraz Regulamin imprezy.

Galeria zdjęć i materiały z poprzednich 4 edycji dostępne na stronie zawodów - https://www.duathlonzarnowiec.pl/.