12 siatkarskich zespołów zagrało o Puchar Dyrektora GOSiR

Pomimo „falstartu” wygrali faworyci!

Prawie 90 zawodników, w tym 11 kobiet wzięło udział w Wiosennym Turnieju Piłki Siatkowej Drużyn Amatorskich o Puchar Dyrektora GOSiR w Dopiewie, który odbył się w niedzielę 23.04.2023 r. w hali GOSiR w Dopiewie. Wśród 12 drużyn, pięć reprezentowało gminę Dopiewo.
Na początku rywalizowano w czterech 3-zespołowych grupach. Najbardziej wyrównaną okazała się grupa C, w której wszystkie drużyny zanotowały jedno zwycięstwo oraz jedną porażkę i o końcowej lokacie musiał decydować stosunek setów! O dużym pechu może mówić drużyna Monday 21 Dopiewo (średnia wieku 47 lat!), która pomimo pokonania 2:1 późniejszego triumfatora turnieju Orły Mosina, zajęła 3 miejsce w tabeli... Zadecydowała o tym porażka 0:2 z najmłodszą drużyną turnieju – Zespołem Szkół Komunikacji w Poznaniu (na 8 grających aż 6 zawodników było z rocznika 2003 lub młodszego!), którą z kolei też 2:0 pokonali Mosinianie, zapewniając sobie I miejsce w tej „grupie śmierci”.
W pozostałych grupach najlepsze zespoły wygrały po 2 mecze i pewnie awansowały do półfinałów (Klub Orion Poznań, Dzikie Mopsy Poznań oraz Brygada Rumcajsa Gumisia – najlepszy zespół z gminy Dopiewo). Ekipy z miejsc drugich w grupach rywalizowały o miejsca 5-8, a z trzecich o 9-12 lokatę w turnieju. Każda drużyna rozegrała łącznie 4 mecze w tej 6-godzinnej imprezie GOSiR. Ostateczna kolejność zawodów przedstawia się następująco:

 1. Orły Mosina                                                       
 2. Dzikie Mopsy Poznań                                       
 3. Klub Orion Poznań                                            
 4. Brygada Rumcajsa Gumisia Dopiewo            
 5. Amatorzy Poznań                                              
 6. Zespół Szkół Komunikacji Poznań
 7. Mejweni Luboń                                                  
 8. Jastrzębie Przeźmierowo                                  
 9. Team EnviTest 1 Dopiewo                              
 10. Monday 21 Dopiewo                                       
 11. Team EnviTest 2 Dopiewo                               
 12. Konarzewo Team                                              

Najlepszym zawodnikiem turnieju sędziowie WZPS Andrzej Ostrowski i Damian Stanisławski wybrali 23-letniego Valentina Jules z Orłów Mosina, który z rąk dyrektora GOSiR w Dopiewie Marcina Napierały odebrał statuetkę MVP i nagrodę rzeczową, podobnie zresztą jak 3 najlepsze zespoły turnieju. Puchar za zwycięstwo w Wiosennym Turnieju Piłki Siatkowej Drużyn Amatorskich z rąk dyrektora odebrał kapitan ekipy z Mosiny Paweł Nowakowski, natomiast kapitanowie pozostałych zespołów otrzymali okolicznościowe statuetki. Najmłodszymi uczestnikami turnieju byli Szymon Zdanowski (Amatorzy P-ń) i Jan Pinkowski (ZSK P-ń) z rocznika 2007, a najstarszymi - dwaj zawodnicy Monday 21 Dopiewo: Przemysław Kośmicki i Muhamad Saif (rocznik 1969).
Wkrótce zamieścimy galerię zdjęć z turnieju 23 kwietnia autorstwa Patryka Baranowskiego, tymczasem zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi wynikami zawodów. Kolejny, tym razem Jesienny Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Amatorskich o Puchar Wójta Gminy Dopiewo zaplanowany jest na 26 listopada. Wcześniej GOSiR zorganizuje też 2 turnieje siatkówki plażowej w ramach cyklu „Zborowo na Sportowo”, które odbędą się na „Owocowej Plaży” 9 lipca i 6 sierpnia.

Galeria zdjęć : https://photos.app.goo.gl/c1rw6kuXx44ZZpCY8

Załączniki: