100 minut sportu w 100-lecie odzyskania Niepodległości

Co to było za wydarzenie!!!

Przez 100 minut uczniowie z nauczycielami z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dopiewie ćwiczyli aby na sportowo upamiętnić 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości w hali sportowej GOSiR w Dopiewie.

Rozpoczęło się od odczytania krótkiej notatki historycznej, następnie odśpiewano hymn państwowy i uruchomiono zegar do odliczenia 100 minut.

W tym czasie nauczyciel wf - Tomasz Koczajewski 100 razy wycisnął stukilogramową sztangę. Innemu nauczycielowi wf – Michałowi Bremborowi 100 celnych rzutów osobistych do kosza zajęło niecałe 10 minut i wtedy zaczęło się wyzwanie aby trafić celnie aż 1000 razy!! To też się udało!!

Ale chyba największymi mistrzami zostali uczniowie. Dziewczęta z klasy sportowej przez 100 minut zrobiły ponad 5 tysięcy brzuszków a chłopcy ponad 4 tysiące pompek. Chętni uczniowie z klas 4-8 podobnie. Dzieci z klas 1-3 wykonały około 6 tysięcy razy pajacyka.

Dziewczęta z grupy tanecznej dwukrotnie zatańczyły taniec TSUNAMI a mażoretki wystąpiły w układach z laskami i pomponami.

Kibice w narodowych barwach głośno dopingowali w rytm muzyki puszczanej przez nauczyciela muzyki Marcina Mańkę. Całą imprezę poprowadził dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dopiewie Marcin Napierała.

Finał ze wspólnym zdjęciem i „deszczem” biało-czerwonych balonów zakończył 100 minut sportu w 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 

GALERIA ZDJĘĆ 

Załączniki: